ترازو وزن کشی چی بخرم؟

این روزها، ترازو وزن کشی خانگی یا همان ترازوهای حمام، می‌توانند به شما کمک کنند تا علاوه بر کشیدن وزن خود و کنترل آن، اطلاعات خیلی بیشتری درباره سلامت خود به دست آورید. بسیاری از مدل‌های هوشمند ترازو خانگی، آمار سلامت از جمله چربی بدن، تراکم استخوان و درصد آب بدن را اندازه‌گیری می‌کنند. اما اصلی‌ترین نکته‌ای که باید در خرید ترازو وزن کشی به آن توجه کنید چیست؟ چه شما به دنبال یک ترازوی ساده فقط برای اطلاع از وزن خود باشید و چه بخواهید از ترازوی خانگی خود برای اطلاع از فاکتورهای سلامت خود مانند تراکم استخوان، درصد آب بدن و غیره استفاده کنید، اصلی‌ترین فاکتوری که باید در انتخاب ترازو مناسب به آن توجه کنید «دقت» است. دقت ترازو مهم‌ترین مولفه تاثیرگذار بر عملکرد آن است. در این مطلب از سری مطالب تجهیزات پزشکی آسان دی با معرفی انواع ترازوهای خانگی به شما در خرید ترازوی دقیق و مناسب کمک می‌کنیم. پس برای آشنا شدن با ترازوهای خانگی و انتخاب بهترین آن‌ها، با ما همراه شوید.

انواع ترازو وزن کشی

اگرچه صدها ترازوی خانگی در اشکال و اندازه‌های مختلف موجود است؛ اما به طور کلی در چهار دسته قرار می‌گیرند: ترازوهای مکانیکی سنتی، ترازوهای الکترونیکی یا دیجیتالی، ترازو تجزیه و تحلیل چربی بدن، و ترازوهای هوشمند مجهز به اینترنت و‌ بلوتوث.

در حالی که ترازوهای مکانیکی و دیجیتال اطلاعات اولیه ای از وزن شما می‌دهند، ترازوهای چربی بدن اطلاعات بیشتری در مورد ترکیب بدن به شما می‌دهند. ترازوهای هوشمند حمام حتی باهوش‌تر هستند و به شما امکان می‌دهند وزن خود را ثبت کرده و تغییرات را از راه دور در تلفن هوشمند خود پیگیری کنید. تصمیم گیری اینکه کدام یک برای شما بهترین است تا حد زیادی به میزان اطلاعات مورد نیاز شما درباره وزن و بدن خود بستگی دارد.

 

کدام ترازو دقیق‌تر است؟

سه نوع اصلی از ترازو وزن کشی وجود دارد. ترازوهای مکانیکی (یا آنالوگ) از فنرها برای اندازه گیری و نمایش وزن روی صفحه استفاده می‌کنند، ترازوهای دیجیتال به صورت الکترونیکی وزن را اندازه گیری می‌کنند و وزن را به صورت دیجیتالی نمایش می‌دهند و ترازوهای هوشمند (یا ترازوهای آنالایزر) با ارسال یک موج الکتریکی ایمن از طریق بدنه و اتصال به تلفن‌های هوشمند از طریق بلوتوث، وزن را اندازه گیری می‌کنند.

ترازوهای آنالایزر دقیق‌ترین و گران‌ترین نوع ترازوهای خانگی هستند و تجزیه و تحلیل جامعی از ترکیب بدن شما ارائه می‌دهند؛ برخی از انواع موجود آن در وبسایت ما می‌توانند تا 17 مولفه سلامت مختلف را بسنجند.

وقتی صحبت از وزن کشی در خانه به میان می‌آید، یک ترازو 30×30 سانتی‌متری باید برای بیشتر افراد به اندازه کافی مناسب باشد؛ بدون اینکه فضای زیادی زیر تخت یا در کمد شما اشغال کند. ترازوهایی ازجمله ترازوی شیائومی، زنیت مد و امرن از جمله ترازوهای 30×30 موجود در وبسایت ما هستند.

ترازوی هوشمند چه چیزی را می‌تواند تحلیل کند؟

ترازوهای هوشمند با آنالیز هوشمند سلامت از فرآیندی به نام آنالیز امپدانس بیوالکتریکی برای جمع آوری هرچه بیشتر اطلاعات در مورد بدن شما استفاده می‌کند. ترازوهای آنالایزر با عبور جریان الکتریکی بدون درد از بدن شما، مقاومتی را که بدن شما در برابر جریان می‌دهد (که به عنوان امپدانس نیز شناخته می‌شود) اندازه گیری می‌کند.

ترازوهای دیجیتالی بافت‌های مختلف مانند استخوان، چربی و عضله جریان را با سرعت‌های متفاوتی شناسایی می‌کنند، به این ترتیب ترازو می‌تواند چنین مجموعه‌ای از اندازه‌گیری‌ها از جمله وزن، BMI، چربی بدن، توده عضلانی، درصد آب، تراکم استخوان، متابولیسم در حال استراحت و موارد دیگر را ارائه دهد. اما مهم است که به یاد داشته باشید که این مقادیر تخمینی هستند؛ برای دقیق‌ترین اندازه گیری‌ها باید با پزشک مشورت کنید و اگر باردار هستید یا عمل‌های مربوط به قلب داشته‌اید، نباید از این ویژگی‌ها استفاده نمایید.

وزن کشی

اما امروزه به دلیل قیمت مناسب‌تر و کافی بودن اطلاعات ارائه شده، ترازو فنری و دیجیتالی همچنان رایج ترین انواع ترازو خانگی مورد استفاده در سراسر جهان به شمار می‌روند؛ شما می‌توانید ترازوهای فنری، دیجیتالی و غیره از برندهای مطرح را از طریق فروشگاه آنلاین توانی نو سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

ترازوی دیجیتال دقیق‌تر است یا معمولی؟ مسئله این است!

به طور کلی به ترتیب ترازوهای آنالایزر دقیق‌ترین ترازوهای وزن کشی بوده و بعد از آن هم ترازوهای دیجیتال خانگی از دقت بیشتری نسبت به ترازوهای مکانیکی برخوردار هستند. اما برای دقیق‌ترین وزن کشی، هر ترازو وزن کشی (چه دیجیتال و چه مکانیکی)  باید به درستی تراز شود و به طور مداوم استفاده گردد. در این زمینه ما به شما خرید ترازو وزن کشی مناسب از فروشگاه آنلاین توانی نو را پیشنهاد می‌کنیم. اگر از یک ترازوی وزن کشی مکانیکی ساده استفاده کنید، ممکن است پس از طی یک دوره زمانی، میزان انعطاف فنر کاهش یابد و احتمالاً مقادیر نادرستی را نشان دهد. بنابراین در خرید ترازوهای وزن کشی مکانیکی باید حتما به کیفیت مناسب آن دقت کنید.

مطمئن شوید که ترازو شما از واحد اندازه گیری مناسب استفاده می‌کند که بیشتر با آن راحت هستید. همیشه بهتر است قبل از خرید، مشخصات را بررسی کنید، اما اکثر ترازوهای موجود در وبسایت توانی نو به شما امکان انتخاب بین کیلوگرم و پوند را می‌دهند.

چگونه ترازوهای وزن کشی خانگی را آزمایش کنیم؟

البته که ترازوهای موجود در وبسایت ما همگی تراز شده هستند، اما برای اطمینان از ترازوی خریداری شده می‌توانید محصول را توسط وزنه‌های دقیقی که قبلا با ترازوی دیگری کشیده‌اید، تراز کنید. ترجیحا از دو وزنه 5کیلویی یا یک وزنه 10 کیلویی استفاده نمایید.

وزن کشی خانگی

نکات مهم در انتخاب ترازوی وزن کشی مناسب

در نهایت می‌توان گفت که در انتخاب ترازوی وزن کشی مناسب باید به موارد زیر توجه داشته باشید:

  • ترازو باید از مقیاس مناسب و قابل فهم پیروی کند‌؛ برای ایران مقایس وزن کشی کیلوگرم است.
  • ترازو باید اطلاعات مورد نیاز شما را ارائه دهد‌؛ در صورتی که مایل به دریافت اطلاعاتی از جمله درصد چربی، آب بدن، استخوان و عضله هستید، باید از ترازوهای دیجیتالی مانند ترازو دیجیتال وکتو بلوتوث دار مدل if1010AR که در فروشگاه آنلاین ما موجود هستند، استفاده کنید‌. این ترازو قابلیت ذخیره و پیگیری وزن در موبایل هوشمند را فراهم می‌کند.
  • ترازوی وزن کشی باید تحمل وزن شما را داشته باشد؛ اگر وزن شما بالاست ما ترازو ایستاده دیجیتال ADE مدل 304641 را به شما پیشنهاد می‌کنیم که تا 250کیلو وزن را تحمل کرده و نشان می‌دهد.
  • جنس ترازو باید نشکن و از مواد مناسب باشد تا طول عمر آن افزایش یابد.
  • وزن و ابعاد ترازو باید مناسب مصرف خانگی باشد تا به راحتی بتوانید آن را در خانه‌ نگه دارید.
  • دقت ترازو باید بالا باشد و ضرایب خطای پایینی داشته باشد؛ ضریب خطای ترازو دیجیتال وکتو بلوتوث دار مدل if1010AR تنها 50 گرم است‌.

نکات مهم در وزن کشی

هرچند یک ترازو وزن کشی کاملاً دقیق به شما اطلاع می‌دهد که آیا در طول زمان وزن کم یا اضافه می‌کنید، اما مهمترین چیز نگاه کردن به روند است. برای به حداقل رساندن نوسانات گیج کننده در عددی که روی صفحه می‌بینید، سازندگان ترازو وزن کشی توصیه می‌کنند که خود را در یک زمان ثابت از روز وزن کنید؛ مانند درست زمانی که از خواب بیدار می‌شوید. این کار می‌تواند به کاهش تغییرات وزن ناشی از نوشیدن آب و غذا خوردن کمک کند. به عنوان مثال این را در نظر داشته باشید که یک متخصص تغذیه که در طول یک روز 15 بار خود را وزن کرد، متوجه شد که 7 پوند اضافه کرده است!

وزن کشی خانگی 21

اینکه دقیقا چند وقت یکبار باید خود را وزن کنید به اهداف شما بستگی دارد. یک متخصص تغذیه برای درک ساده وزن خود پیشنهاد می‌کند که وزن کشی هفتگی آنچه را که در بدن شما اتفاق می‌افتد به تصویر می‌کشد. اگر هدف شما کاهش یا حفظ وزن است، تحقیقات نشان می‌دهد که بررسی وزن هفتگی شما را در مسیر درست نگه می‌دارد. اگر چه در صورتی‌که در مورد وزن خود اضطراب دارید یا تمایل به غذا خوردن دارید، وزن کشی منظم ممکن است اصلاً برای شما مفید نباشد؛ در نهایت این تصمیم شماست.

اگر به دنبال وزن ایده آل خود هستید، اما نگران دیدن اعداد روی نمایشگر ترازو هستید، یک ترازو هوشمند را امتحان کنید که اعداد برآورد شده را در طول زمان به صورت نمودار نشان می‌دهد. لازم به ذکر است که این ترازوها به دلیل قیمت بالا برای همه مناسب نیستند، اما به طور کلی تجربیات مشتریان ما نشان داده که در فرایند استفاده از ترازوهای هوشمند، لذت برده‌اند و دیدن یک نمودار از تغییر وزنشان به آن‌ها انگیزه داده است. چه انتخاب شما یک ترازوی دیجیتالی باشد، چه یک ترازوی مکانیکی ساده‌تر، فروشگاه اینترنتی آسان دی در انتخاب یک ترازو وزن کشی دقیق، همراه شما خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *